Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej
Udział uczniów w konkursach, turniejach i przeglądach - rok szkolny 2022/2023
Lp. |
Nazwa konkursu, przeglądu, turnieju |
Zdobyte miejsce |
Imię i nazwisko ucznia / kl. |
Nauczyciel - opiekun |
MIĘDZYNARODOWE |
||||
1. |
- |
- |
- |
- |
OGÓLNOPOLSKIE |
||||
1. |
XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - grupa starsza |
II miejsce |
Olga Jensz Anna Kizior Emilia Piekarz |
Jerzy Ostręga |
2. |
XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - grupa młodsza |
VIII miejsce
|
Julia Świętoń Patrycja Wych Julian Augustyn Mikołaj Puzon |
Jerzy Ostręga |
3. |
XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym |
III miejsce indywidualnie |
Olga Jensz |
Jerzy Ostręga |
4. |
XIV Ogólnopolska Liga Mistrzów BRD – grupa starsza |
I miejsce |
Olga Jensz Anna Kizior Emilia Piekarz |
Jerzy Ostręga |
5. |
XIV Ogólnopolska Liga Mistrzów BRD – grupa młodsza |
III miejsce |
Julia Świętoń Patrycja Wych Julian Augustyn Mikołaj Puzon |
Jerzy Ostręga |
6. |
Ogólnopolski konkurs kaligraficzny „BAKAŁARZ” |
wyróżnienie udział |
Aleksandra Maślanka Błażej Bielatowicz, Kornelia Lasko, Gabriela Słota |
Magdalena Mikosz |
7. |
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Oddaj krew – ratuj życie” |
udział |
Filip Żmuda, Julia Olszewska, Konrad Kleszcz, Michał Krupa, Wojciech Cygan, Igor Duda, Miłosz Pękala |
Dorota Charchut Małgorzata Pękala |
8. |
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci „Pielgrzymki Jana Pawła II” |
udział (grono 100 nagrodzonych laureatów) |
Anna Kizior Hanna Szot |
Dorota Charchut Marta Cygan |
9. |
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kwiaty szarości” |
udział |
chętni uczniowie |
Dorota Charchut Małgorzata Pękala |
10. |
Ogólnopolski konkurs plastyczny „ZOOchowuj się! Jesteś gościem w domu zwierząt” |
II miejsce III miejsce |
Milena Derkacz Antoni Pieróg |
Marta Cygan |
11. |
„Kwitnące serca” – udział w V Edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Stowarzyszenia Pro Salute na rzecz terapii dzieci z dystrofią |
II miejsce w kat „Najaktywniejsza placówka” |
Szkolny Klub Wolontariatu, chętni uczniowie |
Ewelina Kramarczyk – Ćwiok i SKW |
12. |
XII Ogólnopolski konkurs plastyczny/literacki „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” |
udział |
Nikola Boroń – praca plastyczna Emilia Kulas – praca literacka |
Zofia Knych |
13. |
VI Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen” |
udział |
Olga Jensz Kamila Drożdż |
Małgorzata Pękala |
14. |
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „My kochamy las, las kocha nas” |
udział |
kl. 1-3 |
Monika Bieszczad |
WOJEWÓDZKIE |
||||
1. |
Konkurs przedmiotowy z informatyki organizowany przez KO w Rzeszowie |
finalista finalistka |
Bartłomiej Ryznar Emilia Piekarz |
Jerzy Ostręga |
2. |
XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - grupa starsza |
I miejsce |
Olga Jensz Anna Kizior Emilia Piekarz |
Jerzy Ostręga |
3. |
XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - grupa młodsza |
I miejsce
|
Julia Świętoń Patrycja Wych Julian Augustyn Mikołaj Puzon |
Jerzy Ostręga |
4. |
Konkurs plastyczny „Mój ekologiczny świat. Skąd się bierze miód?” |
wyróżnienie |
Samanta Furgał |
Magdalena Mikosz |
5. |
Konkurs plastyczny „Moja wymarzona złota rybka”, „Mój wymarzony lizak” |
udział |
Antoni Baran, Gabriela Słota, Samanta Furgał, Amelia Jończyk, Gabriela Drozd, Adam Lis, Kornelia Lasko |
Magdalena Mikosz |
POWIATOWE |
||||
1. |
XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - grupa starsza |
I miejsce |
Aleksandra Czajka Maciej Kubicki Adam Piekarz |
Jerzy Ostręga |
2. |
XLIV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - grupa młodsza |
I miejsce
|
Julia Świętoń Patrycja Wych Julian Augustyn Mikołaj Puzon |
Jerzy Ostręga |
3. |
Powiatowy konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i krajach anglojęzycznych |
udział |
Olga Jensz Kamila Drożdż |
Mirosława Kubicka |
GMINNE |
||||
1. |
Konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna” |
III miejsce wyróżnienie |
Wojciech Cygan Maja Szczerba |
Dorota Charchut Magdalena Mucha |
2. |
Konkurs poetycki „Mistrzyni Szymborska” zorganizowany przez PSP w Żdżarach |
I miejsce II miejsce wyróżnienie |
Olga Jensz Nikola Boroń Milena Lis, Weronika Labak, Kamila Drożdż |
Katarzyna Sidor – Bukowska Barbara Ozga |
3. |
„XI Maraton Matematyczny” zorganizowany w PSP w Róży |
II miejsce
|
Miłosz Pękala Wojciech Cygan Nikodem Włodarczyk |
Marta Wilk |
4. |
Gminny konkurs plastyczny „Mistrz matematyki 2022/2023 dla klas II i III” |
I miejsce II miejsce
III miejsce |
Diana Szatko Patryk Popławski Adam Szumowicz Maja Molenda |
Monika Bieszczad Katarzyna Ciężadło |
5. |
XIX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej |
I miejsce wyróżnienie |
Lena Urbanek – w kat. Kl. IV-VI Nikola Krawczyk, Oliwia Baran |
Krzysztof Kajpust |
6. |
Gminny konkurs „Najwyższa Palma Wielkanocna” |
wyróżnienie |
kl. 5a |
Małgorzata Pękala |
7. |
„Kalendarz adwentowy” – konkurs plastyczno-językowy |
II miejsce wyróżnienie |
Hanna Szot Wiktor Kleszcz, Anna Kizior |
Małgorzata Pękala
|
8. |
IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Wiosenne nutki” |
udział |
Nadia Wilk Julia Mucha |
Marta Cygan |
SZKOLNE |
||||
1. |
„Dzień wiatru” – konkurs na najbardziej pomysłowy latawiec – akcja w ramach plebiscytu SU „Zgrana klasa to my!” |
wyróżnienie |
Aleksandra Kleszcz, Marika Żmuda, Zuzanna Barnaś, Konrad Kleszcz |
op. SU – A. Mądry-Ukowska |
2. |
„Dzień dziwaka” - konkurs międzyklasowy na najbardziej dziwaczny strój – akcja w ramach plebiscytu SU „Zgrana klasa to my!” |
wyróżnienie |
Nadia Niedziocha, Kinga Janus |
op. SU – A. Mądry-Ukowska |
3. |
„Dzień warkocza” - konkurs szkolny na fantazyjne uczesanie |
I miejsce (kl. 0-3) I miejsce (kl. 4-8) |
Diana Szatko Kinga Janus |
op. SU – A. Mądry-Ukowska |
4. |
„Wyzwanie czytelnicze” – konkursy przeprowadzone w ramach innowacji „Czytanie kluczem do sukcesu” |
I miejsce II miejsce III miejsce wyróżnienie |
Oliwia Łata Brajan Czajka Maria Anadymb Mikołaj Puzon, Amelia Gargaś |
Marta Jędrzejczyk
|
5. |
Konkurs szkolny „Ozdoba bożonarodzeniowa” |
I miejsce II miejsce III miejsce wyróżnienie |
Julia Świętoń Oliwia Łata Julian Augustyn Paulina Maciuba, Julia Olszewska, Dawid Barnaś |
Marta Jędrzejczyk Małgorzata Pękala |
6. |
Konkurs wiedzy pożarniczej |
udział |
Kornelia Lasko, Antoni Maduzia, Kamila Drożdż, Magdalena Malec |
Małgorzata Pękala
|
7. |
Międzynarodowy Dzień Kropki „Gdzie znajdę kropkę w przyrodzie”? |
udział |
uczniowie kl. 1-3 |
Marta Jędrzejczyk Małgorzata Pękala |
8. |
„Twoja Twarz Brzmi znajomo” – międzyklasowy konkurs piosenki z okazji Pierwszego Dnia Wiosny |
udział |
uczniowie kl. 4-8 |
Katarzyna Zielińska Małgorzata Pękala |
9. |
„Flagi i stolice europejskie” –quiz geograficzny z okazji Dnia Geografa; aplikacja Kahoot |
udział |
uczniowie kl. 4-8 |
Katarzyna Zielińska |
10. |
„Symbole narodowe” – quiz historyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja; ap. Kahoot |
udział |
uczniowie kl. 4-8 |
Katarzyna Zielińska Katarzyna Sidor - Bukowska |
11. |
„Dzień baniek mydlanych” – konkurs międzyklasowy – akcja w ramach plebiscytu SU „Zgrana klasa to my!” |
udział |
uczniowie kl. 0-8 |
op. SU – A. Mądry - Ukowska |
Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Rzeszowie – rok szkolny 2022/2023
Lp. |
Rodzaj konkursu |
Etap szkolny – ilość uczniów |
Etap rejonowy – ilość uczniów |
Etap wojewódzki – ilość uczniów |
Miejsce w woj. etapie konkursu |
1. |
Konkurs z języka angielskiego |
11 |
- |
- |
- |
2. |
Konkurs matematyczny |
10 |
- |
- |
- |
3. |
Konkurs chemiczny |
5 |
- |
- |
- |
4. |
Konkurs historyczny |
3 |
- |
- |
- |
5. |
Konkurs informatyczny |
8 |
3 |
2 |
finalista – Bartłomiej Ryznar finalistka – Emilia Piekarz |
6. |
Konkurs biologiczny |
2 |
- |
- |
- |
7. |
Konkurs z języka niemieckiego |
2 |
- |
- |
- |
8. |
Konkurs z języka polskiego |
4 |
- |
- |
- |
Razem |
45 |
- |
- |
2 finalistów |