Jesienne Zabieganie VI

Dnia 25 września w Czarnej, na terenie parku sportowo-rekreacyjnego, odbyła się impreza sportowa: „Jesienne Zabieganie”, której organizatorami byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej i Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Uczestnicy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć, na dystansach od 500 m do 4 km.

W kategorii 2013 i młodsi zwyciężyła Sabina Popławska (Borowa), II lokatę zajęła Karolina Pluta (Czarna), a III – Weronika Bryg (Czarna). Wśród chłopców zwyciężył Nikodem Maziarz z Czarnej, drugi był Błażej Bielatowicz (Czarna), a trzeci Dawid Kubicki (Czarna).

W kategorii wiekowej 2010-2012 najlepszą biegaczką została Olga Wulkowicz
z Czarnej, która wyprzedziła Zofię Toczyńską (Czarna) i Amelię Kotwę, również z Czarnej. Najlepszym z chłopców okazał się Krystian Bukała ze Żdżar, za nim linię mety przebiegł Nikodem Włodarczyk z Czarnej, trzecie miejsce na podium uzupełnił Filip Knych ze Żdżar.

Kolejna kategoria wiekowa (2008-2009) była najsłabiej obsadzona. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Emilia Piekarz z Czarnej, za nią uplasowała się Olga Jensz i Weronika Labak (obie z Czarnej) Najlepszym z chłopców okazał się Jan Skubel z Czarnej, drugi był Oskar Petela z Czarnej, trzecią lokatę podzielili Kamil Tabor z Podlesia i Franek Toczyński z Czarnej.

W kategorii open wystartowały 2 kobiety i 7 mężczyzn. Zwyciężyła Emilia Petela z Czarnej, druga była Agnieszka Lis (Czarna). Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Dawid Cebulak z Róży, wyprzedzając Pawła Ciurkota z Czarnej oraz, biegnącego z wózkiem, w którym siedział mały człowiek,  Jakuba Pycha (Czarna).

Łącznie we wszystkich biegach wystartowało 92 zawodników z 12 miejscowości naszej gminy i nie tylko.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami, ufundowanymi przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, wszyscy uczestnicy otrzymali napoje ufundowane przez radnych Gminy Czarna: Małgorzatę Pękalę, Szczepana Ciebienia i Wojciecha Labaka. Puchary wręczała Pani Marta Markowicz – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej.

Po raz kolejny najbardziej zabieganą rodziną okazała się familia Toczyńskich, która zgarnęła dwa medale, a Grzegorz otarł się o podium.

A już za rok zapraszamy na kolejną taką imprezę.

Organizatorzy: Marek Wulkowicz, Jerzy Ostręga