W półfinale wojewódzkim nie dały szans swoim rywalkom!

Koszykarki z PSP Czarna jechały na półfinał wojewódzki do Tarnobrzega z nadziejami na kolejny sukces, ale jednocześnie z obawą, bowiem szkoły ze Stalowej Woli i Tarnobrzega znane są z tradycji i szkolenia koszykarskiego. Ponadto warto dodać, że SP nr 3 w Stalowej Woli w ubiegłym roku zajęła 3, a SP w Maliniu 4 miejsce w województwie. Jak się okazało na miejscu nasze obawy były płonne przede wszystkim dlatego, że dziewczęta uwierzyły we własne możliwości i wreszcie zagrały tak, jak potrafią. Grając wzorowo w obronie pod kierunkiem Nicole Ciebień i Magdy Wilk oraz w ataku za sprawą świetnego rozegrania Olgi Wulkowicz i skuteczności  Olgi,  Emilki Piekarz i Anny Kizior rozbiły swoje przeciwniczki.

Zgodnie z regulaminem po zwycięstwie w zawodach rejonowych w pierwszej kolejności  trafiliśmy na drużynę z SP 3 w Stalowej Woli, która zajęła drugie miejsce w tamtym rejonie. Początek meczu w nowej hali, w nieznanym miejscu, był trudny, ale już od drugiej kwarty nasza drużyna grała znakomicie i z każdą minutą powiększała przewagę nad rywalkami, tylko sporadycznie pozwalając przeciwniczkom zdobywać punkty. Wynik na koniec czwartej kwarty 50:19 nie wymaga komentarza, kto w tym meczu był lepszy. W drugim półfinale gra była bardziej wyrównana i niespodziewanie dla gospodarzy zwyciężył zespół z SP Malinie pokonując SP 3  Tarnobrzeg.

Stając przed niepowtarzalną szansą, aby po raz pierwszy w historii szkoły wziąć udział w finale wojewódzkim w grach zespołowych, drużyna naszych koszykarek musiała pokonać w meczu o 1 miejsce zespół z Malinia. Dziewczyny zagrały koncertowo, jeszcze lepiej niż w poprzednim meczu i po 24 minutach gry zdeklasowały rywalki wynikiem 45:12. W obu meczach na zmianę wchodziły Hanna Szot, Amelia Kotwa, Paulina Maciuba, Weronika Zdeb i Magda Szatko. Wszystkim dziewczętom należą się ogromne brawa za umiejętności, zaangażowanie oraz wielką ambicję.

Przed nami finał wojewódzki, nie znamy jeszcze ani miejsca, ani daty jego rozegrania, ale wszyscy wierzymy, że jeżeli pojedziemy tam w pełnym składzie i w dobrej dyspozycji to naszym celem jest medal mistrzostw województwa!

Opiekun drużyny: Marek Wulkowicz