„Jesienne zabieganie III”

Dnia 23 września w Czarnej, na terenie parku sportowo-rekreacyjnego, odbyła się impreza sportowa: „Jesienne zabieganie III”, której organizatorami byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej i Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Tym razem impreza została wkomponowana w akcję Europejski Tydzień Sportu, toteż, oprócz biegania, wszyscy chętni mogli wziąć udział w turnieju czwórek siatkarskich, aerobiku w plenerze oraz spróbować swoich sił na sprawnościowym, rowerowym torze przeszkód, pod okiem medalistów Mistrzostw Polski Turnieju BRD. W zmaganiach sportowych wzięli udział mieszkańcy Gminy Czarna, miasta Dębica oraz z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

W turnieju siatkówki plażowej zwyciężyła drużyna „Mistrzowie”, w składzie: Andrzej Gniewek, Michał Kutrzuba, Klaudia Waśko, Mateusz Rzepka. Drugie miejsce zajęła drużyna „Zwycięzcy”, w składzie: Krzysztof Lis, Magdalena Papuga, Gabriela Zielińska, Michał Kolak”, a trzecie ekipa o nazwie „Awangers”, w składzie: Marek Wulkowicz, Anna Podgórska, Mateusz Michoń, Wiktoria Igras.

Uczestnicy biegu wystartowali w 4 kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć, na dystansach od 500 m do 4 km.

W kategorii wiekowej 2009 i młodsi zwyciężyła Emilia Piekarz (czas - 1:46), II miejsce zajęła Olga Wulkowicz, a III Weronika Labak (wszyscy z Czarnej). Wśród chłopców zwyciężył Jan Skubel (czas - 1:41), drugi był Kacper Wojciechowski, a trzeci Franciszek Toczyński (wszyscy z Czarnej).

W kategorii wiekowej 2006-2008 najlepszą biegaczką została Karolina Pękala z Chotowej (czas – 2:25), II miejsce zajęła Ewelina Pluta z Chotowej (czas 2:39), a III – Noelia Dobrowolska z Czarnej. Najlepszym z chłopców okazał się Jakub Labak z Czarnej (czas – 4:43), jako drugi linię mety przeciął Bartłomiej Zator z Chotowej (czas – 5:04), trzeci był Krystian Barnaś ze Żdżar.

W kategorii wiekowej 2003-2005 najlepsza okazała się Nicole Lenz ze Żdżar (czas – 2:49), za nią uplasowała się Liliana Zdeb z Czarnej, trzecia była Karolina Trzaskuś z Jaźwin). Najlepszym biegaczem w tej kategorii okazał się Adrian Waśko (czas – 5:10), drugi był Paweł Knych (czas – 5:28), a trzeci Przemysław Pyrkowski (wszyscy z Czarnej).

W kategorii open wystartowało 10 uczestniczek. Najlepszą okazała się mieszkanka Jaźwin Beata Para, tuż za nią na metę wbiegła Marta Barnaś, również z Jaźwin, a trzecia była Emilia Petela z Czarnej. Wśród 15 mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Dariusz Barnaś z Jaźwin (czas – 14:55), który wyprzedził Łukasza Parę z Jaźwin (czas – 15:00) oraz Bogdana Białoruckiego z Sędziszowa Młp. (czas – 16:23).

Sprzyjająca aura zachęciła dzieci, młodzież i dorosłych do licznego pojawienia się w parku i wzięcia udziału w biegu. We wszystkich biegach wystartowało 103 zawodników. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii zostali nagrodzeni pucharami, ufundowanymi przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

A już za rok zapraszamy na kolejną taką imprezę.